Dlaczego warto sięgać po olejki CBG?
W pierwszych słowach należy zaznaczyć, że CBG to inny rodzaj kannabinoidu niż CBD. Ten drugi jest popularniejszy - częściowo przez to, że tego związku jest zwyczajnie więcej w konopiach. Dlaczego zatem z obu wykonuje się olejki konopne i czym tak właściwie różnią się olejki CBG od CBD?
2019-12-09, 14:33

Olejki CBG - dopłacamy, czy przepłacamy? 

Pierwszym, co rzuca się w oczy, jest różnica w cenie. Naturalnie olejki CBD są produktem tańszym - łatwiej je pozyskać z roślin, a więc odbija się to na cenie. Nie oznacza to jednak w żadnym wypadku, że jest to produkt gorszy lub działający słabiej. Oba te związki mają odmienne właściwości. I to właśnie ich potencjalnym działaniem, a nie ceną, powinniśmy się kierować kupując olejki CBG lub olejki CBD.

Olejki CBG w praktyce

Jaki sekret kryją w sobie olejki CBG?

Kannabinonid zawarty w olejkach CBG działa uspokajająco, przeciwbakteryjnie, pobudza nawet wzrost kości. Wykazuje także właściwości przeciwnowotworowe. Podobnie jak CBD, nie wykazuje działania psychoaktywnego.

Na to warto zwrócić uwagę przy zakupie

Zarówno olejki CBG, jak i CBD, występują w różnych stężeniach. Począwszy od 3%, poprzez popularne 5- i 10-procentowe, aż po olejki o stężeniu 20%. Warto zwrócić na uwagę na ten parametr, ponieważ on również ma swoje odbicie w cenie. Przekonasz się o tym przeglądając asortyment w naszym sklepie.

KONTAKT / AUTOR
Hej konopie
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015-2024.  Dla dziennikarzy
Strona, którą przeglądasz jest dedykowaną podstroną serwisu biuroprasowe.pl, administrowaną w zakresie umieszczanych na niej treści przez danego użytkownika usługi Wirtualnego biura prasowego, oferowanej przez WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku–Białej.

WhitePress sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz odesłania do innych stron internetowych zamieszczone na podstronach serwisu przez użytkowników Wirtualnego biura prasowego lub zaciągane bezpośrednio z innych serwisów, zgodnie z wybranymi przez tych użytkowników ustawieniami.

W przypadku naruszenia przez takie treści przepisów prawa, dóbr osobistych osób trzecich lub innych powszechnie uznanych norm, podmiotem wyłącznie odpowiedzialnym za naruszenie jest dany użytkownik usługi, który zamieścił przedmiotową treść na dedykowanej podstronie serwisu.